ETAP II, część II – temat pracy projektowej (IX edycja)

Maszyna czasu przenosi Cię 100 lat wstecz do roku 1918. Wylądowałeś w lesie blisko polskich posterunków wojskowych. Natknąłeś się na młodego wartownika, mógł mieć 18-19 lat, więcej nie. Początkowo wystraszyliście się siebie wzajemnie, ale po chwili zaczęliście rozmowę. Dowiadujesz się, że ten młody człowiek, od ponad roku zaangażowany jest w walkę o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

To jego marzenie i cel. Wie, że Polska wolność odzyska. Z wolną Polską wiąże wyjątkowe plany i nadzieje. Chciałby by rozwijała się gospodarczo stając się domem dla wszystkich. Sam planuje ukończyć szkołę, potem studia inżynierskie i chce podjąć pracę w przemyśle.

Kiedy już zrozumiał, że jesteś z przyszłości, bardzo ciekaw jest, jaka jest ta Polska za 100 lat, ciekaw jest co się przez te 100 lat działo i co następne pokolenia zrobiły z wywalczoną wolnością.

Opowiedz mu, co Twoim zdaniem ważnego wydarzyło się w naszym kraju przez te sto lat. Co zrobiliśmy aby pielęgnować i zachować wolność. Jaka Polska dziś jest i czym różni się od znanej mu Polski z 1918 r. Czy jest to dom dla wszystkich, czy jest wolna, jak dziś rozumiemy wolność.

 

Uczeń przygotowuje wypowiedź na powyższy temat a następnie nagrywa ją w formie filmu i umieszcza go w systemie. Wypowiedź powinna być przygotowana w języku angielskim z dbałością o jej poprawność gramatyczną i leksykalną. Komisja nie ocenia poglądów uczniów a jedynie ich wiedzę językową i umiejętność wypowiadania się w języku angielskim. Film powinien mieć długość od 3 do 5 minut przy czym 3 minuty to minimalna długość nagrania a 5 minut to jego długość maksymalna. Wypowiedź powinna być nagrana jednorazowo, nagranie nie może być montowane, MA TO BYĆ WYPOWIEDŹ NIEDOZWOLONE JEST CZYTANIE TEKSTU.

Zasady http://www.ojag.wsjo.pl/etap-ii-czesc-ii-zasady-przygotowania-filmu/

Instrukcja wysyłania filmu http://www.ojag.wsjo.pl/etap-ii-czesc-ii-instrukcja-do-wysylania-filmu/