ETAP III CZĘŚĆ I – INSTRUKCJA (IX edycja)

ETAP III 2019 – INSTRUKCJA wersja do druku INSTRUKCJA OJAG III ETAP 2019

Przekazanie wydrukowanej instrukcji uczestnikowi jest obowiązkiem każdego Nauczyciela Koordynatora!

Na platformie uczeń może rozpocząć rozwiązywanie testu o dowolnej godzinie, w wyznaczonym przez nauczyciela terminie mieszcząc się w ramach czasowych etapu. Uczniowie z jednej szkoły nie muszą rozwiązywać testu w jednym czasie – nauczyciel może zorganizować kilka terminów dla swoich wszystkich uczniów.

Termin Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów nie będzie przedłużany. Platforma zamknie się automatycznie o godzinie 10:00, więc trzeba mieć na uwadze aby uczeń odpowiednio wcześniej wykonał test. Prosimy także, aby uczniowie nie zostawiali rozwiązywania testu na ostatnie dni.

Do testu uczeń ma tylko jedno podejście. W tym etapie nie ma pytań z odsłuchu. Uczniowie rozwiązują test w szkole pod opieką nauczyciela. Uczniowie rozwiązują test na komputerach stacjonarnych lub laptopach z systemem operacyjnym WINDOWS. Platforma nie obsługuje innych systemów operacyjnych. Uczniowie NIE  mogą rozwiązywać testu na telefonach, tabletach itp. Nie wolno używać opcji kopiuj-wklej ani opcji wstecz, gdyż automatycznie test będzie oznaczony próbą oszustwa. W przypadku problemów technicznych nauczyciele mogą kontaktować się z Administratorem – Panią Agnieszką Kiszewską mailowo lub telefonicznie (Pani Agnieszka Kiszewska jest dostępna pod swoim nr telefonu tylko w godzinach pracy, preferowany kontakt mailowy). 

  • Proszę o dokładne przeczytanie instrukcji.
  • Na rozwiązanie testu przewidziano 45 minut.
  • Do testu można podejść tylko jeden raz.
  • Test należy rozwiązać w terminie
  • Proszę nie korzystać z opcji WSTECZ!
  • Proszę nie korzystać z opcji KOPIUJ-WKLEJ!

Wpisz dokładnie cały adres i wejdź na stronę https://www.e-wsjo.pl/ojag  (proszę uważnie wpisać CAŁY adres strony)

Kliknij „zaloguj się” (w prawym górnym rogu). W miejscu na nazwę użytkownika i hasło wpisz dane, które otrzymałeś od nauczyciela. Po chwili ukaże się strona z nazwą kursu – ETAP III OJAG 2019

Kliknij w nazwę kursu ETAP III 2019

Kolejno kliknij „Spróbuj teraz rozwiązać quiz”.  System poinformuje o limicie czasowym na rozwiązanie testu (45 minut).

OD TEGO MOMENTU ZACZYNA SIĘ LICZYĆ CZAS. Jeżeli uczeń nie zmieści się w czasie, test nie zostanie zapisany, a szansa na jego rozwiązanie przepadnie. System poinformuje nas: „Ten quiz ma limit czasowy i jest ograniczony do 1 podejścia. Chcesz kontynuować?” PROSZĘ KLIKNĄĆ TAK.

Rozwiąż test.

Aby przejść do następnego pytania kliknij „Następne”. Po lewej stronie możesz monitorować upływający czas. Po ostatnim pytaniu otrzymasz informację o zakończeniu oraz o czasie, w jakim rozwiązałeś test.

Proszę koniecznie kliknąć „ZATWIERDŹ WSZYSTKIE I ZAKOŃCZ”.

Wyświetli się potwierdzenie „Zakończenie podejścia. Jeżeli zakończysz to podejście, nie będziesz mógł zmienić swoich odpowiedzi.”. Po tej czynności test zostanie zapisany, a wynik pojawi się na platformie, gdzie będzie mógł go odczytać Zespół Olimpiady.

PROSZĘ KLIKNĄĆ TAK.

Zostaniesz poinformowany o zakończeniu testu.

Proszę kliknąć WYLOGUJ (w prawym górnym rogu).

Wyniki będą dostępne tylko dla nauczyciela rejestrującego szkołę. Zespół OJAG nie informuje o wynikach drogą telefoniczną ani mailową.

Wszelkie aktualne wiadomości oraz informacje znajdują się na stronie www.ojag.wsjo.pl

 

 

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S.B. Lindego

Biuro Komitetu Głównego IX Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

E-mail: ojag@wsjo.pl